Kategorie

Lista produktów producenta: Olkusz

Idealne garnki to gwarancja przyjemności gotowania oraz niezapomniany smak potraw. Polska fabryka garnków Olkusz powstała w 1907 roku. Te naczynia emaliowane znane są w każdym domu. Dziś te nowoczesne produkty charakteryzują się wyszukanym designem i potrafią wyjątkowo umilić czas w kuchni. Olkusz to przede wszystkim zdrowe gotowanie. Garnki emaliowane uniemożliwiają rozwój bakterii, dlatego między innymi są idealnym rozwiązaniem dla dzieci i alergików. Poza tym garnki te długo utrzymują ciepło, potrawy są szybciej gotowe do podania na stół, nie tracą witamin i minerałów.

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.

Garnki Olkusz są wykonane z wysokogatunkowej stali z powłoką emaliowaną. Warstwa emalii nie dopuszcza do kontaktu żywności ze stalą, emaliowane naczynia są łatwe w utrzymaniu w czystości. Garnki zostały wyposażone w uchwyty, okuwę ze stali nierdzewnej oraz pokrywki z odpowietrznikiem. Występują w przeróżnej nowoczesnej kolorystyce, dzięki czemu można je dopasować do aranżacji kuchni.


Olkusz - polska jakość


Garnki Olkusz mają charakterystyczny, baryłkowaty kształt. Jest on nie tylko estetyczny i elegancki, ale też bardzo praktyczny. Obróbka termiczna w takim naczyniu trwa krócej. Obieg temperatury w zaokrąglonych kształtach jest równomierny, czemu sprzyja również stalowe dno w które garnki zostały wyposażone.


Emaliowane garnki Olkusz nie pozwalają zmienić smaku potraw. Pasjonaci gotowania wykorzystują je do różnych eksperymentów kulinarnych bez obaw, że potrawa będzie miała zaburzony smak. Oprócz tego przechowywanie potraw w tych garnkach w lodówce nie wpływa na jakość i smak potrawy. Dodatkowym atutem jest możliwość mycia ich w zmywarce. Podczas używania tych garnków zalecane jest korzystanie z łyżki drewnianej lub silikonowej. Wtedy posłużą nam na wiele lat.


Różne możliwości


Garnki Olkusz to eleganckie i pojemne naczynia kuchenne. Stanowią doskonały wybór dla użytkowników każdego rodzaju kuchni: gazowych, indukcyjnych oraz elektrycznych. Świetnie sprawdzają się w przypadku zapiekania oraz podgrzewania potraw w piekarniku. Różne pojemności garnków dają gospodyni domowej wiele możliwości. Zachęcamy do zapoznania się z garnkami Olkusz, są konkurencyjne pod każdym względem, również tym zdrowotnym. Oprócz wszystkich tych zalet, oferowane garnki są bardzo wygodne w użytkowaniu, mają doskonale wyprofilowane uchwyty, stabilne pokrywki oraz bardzo ciekawy design. Można je idealnie dopasować do wystroju nowoczesnej i modnej kuchni.