Kategorie

Lista produktów producenta: Ćmielów

Polska fabryka Ćmielów może poszczycić się ponad 225-latami tradycji ręcznego wykonywania oraz dekorowania porcelany. Kolekcje naczyń porcelanowych wytwarzane są z najwyższą dbałością o detale oraz ze szczególnym naciskiem na jakość wykonania.

Porcelana Ćmielów to klasyka w najlepszym wydaniu.
Wspaniałe kształty, biały kolor oraz eleganckie dekoracje sprawiają, że jest to najchętniej kupowana porcelana w naszym sklepie.
Zestawy obiadowe czy obiadowo-kawowe jakie oferujemy, cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów.

Pokazuje 1 - 36 z 417 elementów

Każdy z kompletów, które proponujemy w naszej ofercie porcelany Ćmielów jest po prostu doskonały. Znakomitość wykonania jest widoczna gołym okiem. Delikatne kształty, zaokrąglone brzegi, nawiązanie do tradycji to elementy charakterystyczne dla tej fabryki.
Wspaniałość naczyń podkreślają również urzekające i przywołujące wspomnienia zdobienia i dekoracje.


Zestawy obiadowe Ćmielów


Wzornictwo serwisów porcelanowych z fabryki Ćmielów podąża z duchem czasu i zaspokaja potrzeby klientów. Choć zostały zachowane tradycyjne kształty i dekoracje, przypominające dawne czasy to jakość oraz funkcjonalność uległy zmianie na lepsze.
Piękno zestawów zawarte w klasycznej formie oraz sentyment do przeszłości jest jeszcze bardziej wymowny. Dekoracja stołu z zastawą obiadową Ćmielów to kwintesencja dobrego gustu i smaku.

Każdy z talerzy, filiżanek czy półmisków jest dopracowany w najmniejszym szczególe. Oprócz tego klienci mają do wyboru wiele wersji w zakresie ilości elementów oraz osób, dla których przeznaczony jest serwis.


Porcelana Ćmielów to również delikatne i bardzo ciekawe wzornictwo. Każda z dekoracji została ręcznie wykonana, co nadaje naczyniom jeszcze większego kunsztu. Oprócz wzorów naczynia mogą się poszczycić bogactwem tłoczeń (reliefów), czego przykładem są tradycyjne kolekcje np. Rococo lub Bolero. Nowoczesne kolekcje to natomiast Astra lub Yvonne.


Zestawy kawowe z Ćmielowa


Każda kawa smakuje lepiej i bardziej esencjonalnie w pięknym naczyniu. Takie filiżanki produkuje także Ćmielów.
Serwisy kawowe i deserowe Rococo lub Feson to przykład znakomicie podanej klasycznej kawy oraz deseru. Niezwykłe wykończenie elementów serwisu jest niepowtarzalne i sentymentalne.
Obłe kształty, doskonale wyprofilowane uchwyty oraz płynne przejścia w dziubki w przypadku dzbanków pozwalają nie tylko na wygodne użytkowanie, ale również cieszą oko podczas rodzinnego przyjęcia.


Oprócz tradycji i wspomnień, porcelana Ćmielów nie stroni od nowoczesności. Chcąc zachować tradycję, producent pozostał przy bieli i złotych lub srebrnych zdobieniach. W swojej linii Lwów E939 wprowadził elementy sześcianu z lekkimi uwypukleniami na krawędziach w przypadku talerzy i talerzyków. Filiżanki czy dzbanuszki mają natomiast wyrafinowane uchwyty. Całość została wzbogacona o platynowe zdobienia, które są bardzo eleganckie i ponadczasowe.